menuordersearch
toeflacademy25.com

استراتژی قدم به قدم در نوشتن یک رایتینگ ترکیبی ,

عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید ...
۱۳۹۸/۲/۲۱ شنبه
(2)
(0)
استراتژی قدم به قدم در نوشتن یک رایتینگ ترکیبی
استراتژی قدم به قدم در نوشتن یک رایتینگ ترکیبی

لازمه نوشتن یک رایتینگ ترکیبی (integrated writing) خوب پارامترهای مختلفی است که آشنایی با آنها نقشی مهم در کیفیت متن رایتینگ شما عزیزان دارد. آنچه که مربوط به اصول نوشتن یک رایتینگ مناسب میشود اعم از تنوع واژگانی و گرامری، توسعه مطلب، ایده پردازی و... در مقالات قبلی تافل آکادمی معرفی شده اند. در واقع برای آشنایی با آنها میتوانید مقاله معیارهای تعیین نمره رایتینگ تافل را مطالعه نمایید. آنچه در این مقاله به بررسی آن پرداخته ایم استراتژی قدم به قدم و نحوه مدیریت زمان در نوشتن یک رایتینگ ترکیبی است. اگرچه آشنایی با پارامترهای تعیین کننده نمره رایتینگ و رعایت آن ها در متن رایتینگ خود از اصول اولیه موفقیت در بخش رایتینگ تافل می باشد اما چگونگی پیاده کردن افکار و ایده های خود در متن نیاز به زمان بندی مناسب و بی نقصی دارد که در این مقاله به آن پرداخته ایم.

یکی از مهم ترین توانایی هایی که شما عزیزان باید با تمرین در خود تقویت کنید نت برداری است. نت برداری مناسب در قسمت های listening, writing و speaking می تواند در نمره نهایی شما فاکتور تعیین کننده ای باشد بنابراین نسبت به آن بی توجه نباشید.

هزینه کلاس خصوصی زبان در تهران
 

همان طور که می دانید در بخش رایتینگ ترکیبی ابتدا باید یک متن را مطالعه کنید که زمان اختصاص داده شده به مطالعه این متن 4 دقیقه می باشد. سعی کنید ابتدا یک بار متن موردنظر را اسکیم کرده و نظر اصلی آنرا در مورد سوال مطرح شده در آن شناسایی کنید. اسکیم کردن متن باید در زمان حداکثر 1 دقیقه انجام شود. حال سه دقیقه زمان باقی مانده را صرف استخراج دلایل نویسنده در موردنظرش کرده و آن نظرات را در قالب کلمات کلیدی در برگه خود یادداشت کنید. فراموش نکنید که جزئیات مطرح شده در مورد هر دلیل را نیز مطالعه کنید تا با آن ها آشنا شده باشید اما نیازی به نت برداری از جزئیات هر دلیل نیست.

** تدریس تمامی گرامرهای لازم، تکنیک ها و روش های پاسخگویی به سوالات بخش های مختلف آزمون تافل (reading, listening, writing, speaking) به همراه مشاوره و برنامه ریزی دقیق جهت موفقیت در آزمون تافل توسط مدرس تافل آکادمی در دوره تدریس فشرده تافل ارائه می شود. جهت هماهنگی و مشاوره با شماره 77941456-021 تماس بگیرید.**
دوره فشرده تضمینی آیلتس

 

تا به اینجا شما تمامی اطلاعات موردنیاز را از متن استخراج کرده اید که شامل موارد زیر است:


1.    سوال اصلی متن و نظر نویسنده در مورد آن چیست؟
2.    دلایل نویسنده چیست؟(نت برداری شود)
3.    جزئیات ارائه شده در مورد هر دلیل چیست؟

 

حال باید به لکچر گوش دهید و اطلاعات موردنیاز را از آن استخراج کرده و نت برداری کنید. اولویت بندی شما در نت برداری از لکچر باید دلیل های ارائه شده توسط پروفسور باشد. یعنی پس از بیان مخالفت یا موافقت پروفسور با نظر نویسنده (که معمولا مخالفت است) باید به دلایل ارائه شده توسط او به شدت دقت کرده و از آن ها نت برداری کنید. پس هدف اصلی نت برداری از دلایل ارائه شده توسط پروفسور است. در مرحله دوم باید تا جایی که می توانید جزئیات ارائه شده در مورد هر دلیل را به خاطر بسپارید. به این نکته توجه داشته باشید که آنچه در متن رایتینگ ترکیبی شما اهمیت بسیار زیادی دارد مطالبی است که از لکچر ذکر کرده اید. بنابراین سعی کنید تا جایی که می توانید جزئیات هر دلیل را به خاطر سپرده و در متن رایتینگ خود به آن ها اشاره کنید. پس مطالبی که باید از لکچر استخراج کنید شامل موارد زیر است:

 

1.    نظر پروفسور در مورد مساله مطرح شده چیست؟
2.    دلایل پروفسور چیست؟(نت برداری شود)
3.    جزئیات ارائه شده در مورد هر دلیل چیست؟

 

آموزش نت برداری در تافل

حال نوبت به نوشتن متن رایتینگ ترکیبی می رسد. همان طور که می دانید ساختار یک رایتینگ ترکیبی مناسب از 4 الی 5 بخش تشکیل شده است که عبارتند از: معرفی (introduction)، سه بدنه (body)، و نتیجه گیری (conclusion) که نتیجه گیری جزو الزامات نبوده و اگر وقت کردید می توانید آنرا اضافه کنید. در بخش معرفی باید مساله موردنظر، نظر نویسنده در مورد آن و نظر پروفسور را مختصرا معرفی کنید. در قسمت مربوط به هر بدنه از متن باید یک دلیل را معرفی کنید (دلیل نویسنده+ دلیل پروفسور+ جزئیات دلیل پروفسور) و در قسمت نتیجه گیری در حد دو جمله نتیجه گیری نویسنده و پروفسور را در مورد مساله موردنظر معرفی می کنید. تمامی متن رایتینگ خود را باید در زمان 17 الی 18 دقیقه نوشته باشید تا حتما زمانی را به مرور متن خود بپردازید.
مرور متن مرحله پایانی در رایتینگ ترکیبی بوده و 2 تا 3 دقیقه به آن اختصاص دهید. در مرور متن خود سعی کنید موارد زیر را بررسی کرده و در صورت نیاز اصلاح کنید:


1.    شباهت متن رایتینگ به متن مطرح شده در سوال (نباید خیلی شبیه باشند)
2.    اصلاح اشکالات گرامری/املایی متن
3.    بررسی تنوع واژگانی و گرامری متن

 

**تمامی تکنیک ها و اصول لازم برای نوشتن رایتینگ های ترکیبی و مستقل به تفضیل در دوره تدریس فشرده تافل به شما عزیزان آموزش داده می شود. جهت هماهنگی و داشتن هرگونه سوالی با شماره 77941456-021 تماس حاصل فرمایید.**

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده