menuordersearch
toeflacademy25.com

استراتژی قدم به قدم در نوشتن رایتینگ مستقل ,

عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید ...
۱۳۹۸/۲/۲۸ شنبه
(0)
(0)
استراتژی قدم به قدم در نوشتن رایتینگ مستقل
استراتژی قدم به قدم در نوشتن رایتینگ مستقل

*تدریس خصوصی زبان انگلیسی جهت آمادگی برای شرکت در آزمون تافل/ "تافل آکادمی" دوره فشرده تافل را ارائه می دهد. در این دوره علاوه بر معرفی منابع، با برنامه ریزی و مشاوره تمام وقت سعی شده است تا شما عزیزان در کوتاه ترین زمان بتوانید بالاترین نمره ممکن را از آزمون تافل کسب نمایید. جهت هماهنگی و مشاوره با شماره 77941456-021 تماس گرفته و یا به آدرس تلگرام تافل آکادمی پیام دهید*

به جرات می توان گفت که مهم ترین اصل برای موفقیت در آزمون تافل و کسب نمره قابل قبول (بالای 100) برنامه ریزی مناسب و قدم به قدم جلو بردن برنامه ای مشخص است. هر داوطلب برای کسب موفقیت در آزمون تافل باید بداند که در شروع کار دقیقا کجا قرار دارد و هدف نهایی او چیست؟ بر اساس دانش زبانی متقاضی در ابتدای مسیر و نمره موردنظر او (که هدف نهایی او می باشد) برنامه ریزی مشخصی نیاز است. این برنامه ریزی شامل تقویت بخش های مختلف زبان انگلیسی می باشد. این بخش ها شامل مهارت لیسنینگ (listening)، اسپیکینگ (speaking)، ریدینگ (reading)، رایتینگ (writing)، دانش گرامری و دانش واژگانی می باشد که پیشرفت در تک تک این مهارت ها نیاز به صرف وقت و برنامه ریزی دقیقی دارد. 

 

استراتژِی قدم به قدم برای نوشتن رایتینگ مستقل
 

اما این تمام ماجرا نیست و برخلاف تصور تنها تقویت مهارت های موردنیاز زبان انگلیسی برای موفقیت در آزمون تافل و کسب نمره ای بالا کافی نیست. اگرچه آزمون های زبان (تافل،آیلتس و...) این هدف را دنبال می کنند که دانش زبانی و تسلط افراد بر زبان انگلیسی را مورد ارزیابی قرار دهند، اما موفقیت در آن ها نیاز به آشنایی بسیار زیادی با ساختار آن ها دارد. به عنوان مثال این احتمال وجود دارد که فردی با سطح دانش زبانی به مراتب پایین تر از شما بتواند نمره بالاتری از آزمون تافل (یا آیلتس) کسب کند و این امر تنها به دلیل شناخت بالای آن فرد از ساختار آزمون موردنظر می باشد. بنابراین لازم است که شما عزیزان علاوه برا ارتقای سطح دانش زبانی خود به خوبی با ساختار آزمون تافل، انواع بخش ها و سوالاتی که در آن ها مطرح می شود آشنایی کامل داشته و همچنین با تکنینک ها و روش های بهینه برای مدیریت زمان و پاسخگویی به سوالات آشنا باشید. 
در این متن به معرفی استراتژی قدم به قدم برای نوشتن یک رایتینگ مستقل پرداخته ایم تا شما عزیزان بتوانید به خوبی سوالات رایتینگ مستقل را مدیریت زمانی کرده و نمره بالایی از آن کسب کنید. همچنین می توانید مقاله استراتژی قدم به قدم در نوشتن یک رایتنگ ترکیبی را نیز مطالعه کنید.
برای نوشتن یک متن رایتینگ مستقل عالی شما عزیزان باید سه مرحله را پشت سر بگذارید. در ادامه به معرفی و تشریح تک تک این مراحل پرداخته ایم:

تدریس خصوصی زبان انگلیسی


1.    آماده شدن برای نوشتن متن(5-3 دقیقه)
 

این قسمت شاید مهم ترین بخش در نوشتن رایتینگ مستقل باشد. این مرحله خود شامل دو قسمت است:
•    فهمیدن دقیق سوال پرسیده شده: شما عزیزان باید دقیقا متوجه شوید که سوال مطرح شده چه اطلاعاتی را از شما می خواهد. دقت کنید که اگر عجله کنید و سوال را اشتباه متوجه شوید، دیگر راه برگشتی نیست و متن شما هرچقدر هم دقیق نوشته شده باشد نمره بسیار پایینی خواهید گرفت.
•    مرحله طوفان فکر (brainstorming): به جرات می توان گفت که مهم ترین مرحله برای نوشتن یک متن رایتینگ مستقل قوی همین مرحله brainstorming می باشد زیرا در این مرحله شما در واقع شالوده متن خود را تعیین خواهید کرد و براساس آن متن خود را خواهید نوشت.

هزینه دروه فشرده تافل در تهران
 

Brainstorming در واقع همان تمرکز، تفکر و یادداشت کردن دلیل هایی است که می خواهید در متن خود از آن ها استفاده کنید. دقت کنید که در این مرحله نیازی نیست که دلیل های خود را بطور کامل و دقیق بنویسید بلکه در قالب کلمات کلیدی (همانند تکنیک نت برداری) آن ها را یادداشت کنید تا در هنگام نوشتن متن اصلی از به آن ها رجوع کنید. مساله دیگری که باید به آن اشاره کنم این است که مرحله brainstorming بستگی به نوع سوال مطرح شده دارد اما اصل مطلب همان یادداشت کردن دلایل اصلی است.


2.    نوشتن متن (19-18 دقیقه)
متن رایتینگ مستقل تافل از 4 یا 5 بخش تشکیل شده است. این بخش ها عبارتند از introduction، 2 یا 3 body که بیان کننده دلیل های شما می باشد و در انتهای متن نیز بخش conclusion قرار می گیرد. هر کدام از بخش های ذکرشده باید شامل اطلاعاتی باشند که در زیر خدمت شما عزیزان معرفی شده اند:


•    Introduction


1.    بیان دوباره سوال مطرح شده (با جملاتی جدید)
2.    بیان جواب صریح شما در یک جمله
3.    ذکر موردی دلایل شما

 

•    Body: حداقل دو دلیل باید ذکر شده باشند:


1.    بیان دلیل
2.    تشریح و تعریف دلیل
3.    بیان تجربه شخصی یا مثال تکمیلی

 

•    Conclusion:


1.    بیان دوباره و صریح جواب
2.    ذکر دوباره دلایل

3.    مرور و تصحیح متن نوشته شده (3-2 دقیقه)

 

هزینه تدریس خصوصی تافل در تهران

مرور متن مرحله پایانی در رایتینگ ترکیبی بوده و 2 تا 3 دقیقه به آن اختصاص دهید. در مرور متن خود سعی کنید موارد زیر را بررسی کرده و در صورت نیاز اصلاح کنید:


1.    شباهت متن رایتینگ به متن مطرح شده در سوال (نباید خیلی شبیه باشند)
2.    اصلاح اشکالات گرامری/املایی متن
3.    بررسی تنوع واژگانی و گرامری متن

 

*تدریس خصوصی زبان انگلیسی در سطوح مختلف و متناسب با نیاز شما عزیزان/ دوره های تدریس خصوصی تافل آکادمی پس از جلسه تعیین سطح و با توجه به محدودیت زمانی شما عزیزان برنامه ای منظم در خدمت شما عزیزان قرار داده می شود. در جلسات تدریس خصوصی تافل تمامی مهارت های زبانی اعم از دانش گرامری، ریدینگ، لیسنینگ، رایتینگ و اسپیکینگ خدمت شما عزیزان آموزش داده می شود تا شما برای آزمون تافل کاملا آماده شوید. جهت هماهنگی و یا مشاوره با شماره 09385325971 تماس بگیرید*

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده