menuordersearch
toeflacademy25.com

6نکته در تمرین رایتینگ(writing) ,

عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید ...
۱۳۹۸/۱/۱۷ شنبه
(0)
(0)
6نکته در تمرین رایتینگ(writing)
6نکته در تمرین رایتینگ(writing)

شاید اینگونه فکر کنید که تمرین شما برای موفقیت در رایتینگ(writing) تافل از همان ابتدا از نوشتن انشاهای متعدد به با عنوان های مختلف (مطرح شده در کتاب های آماده سازی برای تافل و یا آزمون های TPO) آغاز می شود اما برای نوشتن یک رایتینگ قوی در تافل بهتر است از نوشتن جملات و پاراگراف های کوتاه تر آغاز کنید. آنچه برای موفقیت در رایتینگ(writing) تافل مهم و حیاتی است تنها نوشتن یک متن با کلمات زیاد نیست بلکه توانایی شما در انتقال منظور خودتان در قالب متنی منسجم و با ساختاری مناسب است. این توانایی به کمک تمرین و به مرور زمان بدست می آید. قبل از آغاز تمرین های رایتینگ خود حتما مقاله مربوط به معیارهای تعیین نمره رایتینگ تافل را به خوبی مطالعه کنید. بعضی از تمرین هایی که به شما کمک می کند تا در نوشتن یک انشا خبره شوید در اینجا معرفی شده است.

**تدریس خصوصی تافل (تهران) در قالب دوره فشرده تافل توسط کادر تافل آکادمی ارائه می شود. کلاس های خصوصی تافل آکادمی شامل آموزش تمامی گرامرهای لازم، تکنیک ها و روش های پاسخگویی به سوالات آزمون تافل می باشد. جلسات دوره فشرده تافل از بخش های مختلفی تشکیل شده است که شامل تدریس رایتینگ تافل ( 6 جلسه)، تدریس اسپیکینگ تافل (12 جلسه)، ریدینگ (2جلسه) و لیسنینگ (2 جلسه) می باشد. از صفر تا صد  آزمون تافل توسط مجموعه تافل آکادمی در دوره فشرده تافل خدمت شما عزیزان آموزش داده می شود. در صورت داشتن هرگونه سوالی به آدرس تلگرام تافل آکادمی پیام داده و یا با شماره 09385325971 تماس حاصل فرمایید.**

 

هزینه کلاس خصوصی آیلتس

 

1) طرح سوال


یکی از مواردی که در نوشتن رایتینگ تافل از اهمیت بسیاری برخوردار است میزان درک شما از انسجام متن و نحوه بیان ایده است (ایده پردازی). این توانایی با خواندن متن های مختلف و طرح سوالات مختلفی از آن ها به مرور زمان بدست می آید و بطور کل شما با نحوه بیان یک ایده در قالب متن انگلیسی آشنا می شوید. به همین دلیل پیشنهاد می شود ترجیحا متن هایی را برای خواندن انتخاب کنید که پس از هر فصل یا هر پاراگراف از شما سوالاتی در مورد آنچه خوانده اید پرسیده شود. 
علاوه بر توجه به ایده های اصلی هر متن سعی کنید به واژگان، ساختار جملات و گرامرهای استفاده شده در متن نیز دقت کنید تا با نحوه استفاده از آن ها بخوبی آشنا شوید.

 

2) تهیه لیست و عنوان

هزینه دوره فشرده تافل تضمینی

پس از مدتی تمرین بخش اول و آشنایی نسبی با نوشتن متن رایتینگ می توانید کم کم نوشتن متن های چند پاراگرافی و تحلیلی را آغاز کنید. برای این کار نیاز به عنوان های مختلفی دارید تا در مورد آن ها بنویسید. اگر بتوانید در طول هفته دو یا سه روز را صرف نوشتن و تحلیل در مورد یک مطلب متفاوت کنید در موفقیت شما در بخش رایتینگ تاثیر بسیاری دارد. برای این امر سعی کنید لیستی از مطالب مختلف تهیه کنید تا در مورد آن ها بنویسید. در ابتدا سعی کنید عناوینی را برای نوشتن رایتینگ خود انتخاب کنید که جزو علایقتان بوده و در مورد آن ها اطلاعات نسبی دارید. این کار باعث می شود شما به نوشتن ترغیب شوید. با گذشت زمان می توانید شروع به نوشتن و تحلیل عناوین مختلف دیگری کنید و به عنوان مثال می توانید از آزمون های TPO استفاده کنید. چند نمونه از عناوینی را که می توانید برای خود در نظر بگیرید در زیر آورده ایم:

•    Do you agree or disagree with the following statement? Social media websites, such as Facebook, Twitter and Instagram have made communication between people less personal. Use specific reasons and examples to support your opinion.

•    Which one would you prefer: professional success or a happy personal life? Use specific reasons and examples to support your preference.

•    You have one day to show a foreign friend around your hometown. Introduce him or her to your culture, historic places and food. Where would you take your friend on that day, and why? Use specific reasons and details to support your choice.

•    Do you agree or disagree with the following statement? It is better to live on the university campus sharing a room with a roommate than living off-campus on your own. Use specific reasons and

examples to support your opinion.

 

3) ایده پردازی

مطمئنا مهم ترین پارامتر در نوشتن یک رایتینگ قوی توانایی ایده پردازی شما عزیزان است. نکته مهم این است که شما عزیزان لازم است با تمرین های پیاپی این قابلیت را در خود پرورش داده و تا حد امکان در آن خبره شوید. برای این مقصود راه های مختلفی وجود دارد که یکی از آن ها همان تمرین ایده پردازی در هنگام آزمون های TPOایی است که از خودتان می گیرید. راه دیگر این است که در طول روز نیم ساعت را برای این تمرین کنار گذاشته و در این نیم ساعت به سوالات مختلفی فکر کنید. سوالاتی مانند : آیا داشتن گروه بزرگی از دوستان معمولی بهتر است یا داشتن تنها تعداد کمی از دوستان خیلی صمیمی؟
پس از طرح این نوع سوالات در ذهن خود سعی کنید در مورد پاسخ خود 3 دقیقه به خودتان وقت داده و در مورد آن فکر کنید. سپس ایده های اصلی پاسخ خود را بر در ذهن طبقه بندی کنید. دو سوال اصلی که باید از خود بپرسید این موارد هستند:
نظر شما در مورد آن سوال چیست؟
چه تجربه شخصی در مورد آن مطلب و در رابطه با پاسختان در مورد آن سوال دارید؟

 

**کلاس خصوصی تافل (تهران) در قالب دوره فوق فشرده تافل توسط کادر تافل آکادمی ارائه می شود. کلاس های خصوصی تافل آکادمی شامل آموزش تمامی گرامرهای لازم، تکنیک ها و روش های پاسخگویی به سوالات آزمون تافل می باشد. جلسات دوره فشرده تافل از بخش های مختلفی تشکیل شده است که شامل تدریس رایتینگ تافل ( 6 جلسه)، تدریس اسپیکینگ تافل (12 جلسه)، ریدینگ (2جلسه) و لیسنینگ (2 جلسه) می باشد. از صفر تا صد  آزمون تافل توسط مجموعه تافل آکادمی در دوره فشرده تافل خدمت شما عزیزان آموزش داده می شود. در صورت داشتن هرگونه سوالی به آدرس تلگرام تافل آکادمی پیام داده و یا با شماره 09385325971 تماس حاصل فرمایید.**

4)ساختار متن

دانلود تمپلیت رایتینگ(writing) تافل

در نوشتن رایتینگ تافل پس از ایده پردازی نوبت به نوشتن متن می رسد که بهترین روش برای تحریر یک متن منسجم و ایده ال، نوشتن کل متن رایتینگ در دو بخش می باشد. بخش اول که در واقع پیکره اصلی متن شما را شکل می دهد، نوشتن طرح کلی متن می باشد. طرح کلی متن در واقع محتویات نوشته شما و ترتیب بیان آن ها را مشخص می کند. نکته بسیار مهم این است که شما از تمپلیت های آماده و موجود در اینترنت برای نوشتن طرح کلی متن خود استفاده نکنید. بلکه سعی کنید به مرور زمان آنقدر در نوشتن متن خبره شوید که بتوانید از طرح کلی خودتان استفاده کنید. فراموش نکنید که یکی از بزرگترین اشتباهات برخی شرکت کنندگان در آزمون تافل استفاده از جواب های تمپلیتی و آماده است. ساختار کلی یک طرح کلی متن می تواند به شکل زیر باشد:

I. Introduction
A. Introduction: quote, short story, joke, etc
B. Thesis statement

II. Body
A. Supportive Reason #1
1. Supportive detail
2. Supportive detail
3. Supportive detail 

B. Supportive Reason #2
1. Supportive detail
2. Supportive detail
3. Supportive detail 

C. Supportive Reason #3
1. Supportive detail
2. Supportive detail
3. Supportive detail

III. Conclusion
A. Summary of the outline/rephrasing the thesis statement
B. Call for action or suggestion

 

در نوشتن یک طرح کلی دو نکته مهم باید در نظر گرفته شود. اول اینکه تنها جملاتی نوشته شوند که کلیدی و کوتاه بوده و بیانگر ایده های اصلی متن شما می باشند. دومین نکته این است که نوشتن یک طرح کلی مناسب نباید بیشتر از 7 الی 9 دقیقه طول بکشد.

 

5)تکمیل متن

بعد از تکمیل طرح کلی متن نوبت به تکمیل و آماده سازی نهایی متن می رسد. در این مرحله شما باید سعی کنید اطلاعات تکمیلی را براساس آنچه در طرح کلی بیان کرده اید نوشته و متن خود را کامل کنید. در مورد نوشتن اطلاعات تکمیلی چندین نکته ضروری وجود دارن که به آن ها اشاره می کنیم:
•    از نوشتن هرگونه نقل قول (چه از شخص و چه از مقاله یا کتاب) به شدت خودداری نمایید چون تاثیر منفی در نمره رایتینگ شما عزیزان دارد. به عبارت دیگر از نوشتن جملاتی از قبیل: براساس گفته های فلان محقق.../ در مقاله ای خواندم که... و ... به شدت خودداری نمایید.
•    سعی کنید حتما از مثال ها و یا تجربیات شخصی خود استفاده کنید
•    فراموش نکنید که مهم نیست ایده شما درست باشد یا نه. آنچه اهمیت دارد نحوه استدلال شما و چگونگی دفاع کردن از ایده تان است. 

 

6)مرور متن

تصحیح ارزان رایتینگ تافل

بسیاری از شرکت کنندگان در آزمون تافل این اشتباه را مرتکب می شوند که پس از نوشتن متن های خود در بخش رایتینگ، زمانی را به مرور متن و خواندن دوباره آن اختصاص نمی دهند که این امر باعث می شود تا از اشتباهات خود (املایی، گرامری و...) غافل شده و به راحتی چند نمره را از دست بدهند. به همین دلیل حتما سعی کنید مدیریت زمان را در بخش رایتینگ تافل تمرین کنید تا حتما چند دقیقه (حتی 2 یا 3 دقیقه هم شده) برای مرور و خواندن دوباره متن خود کنار بگذارید. فراموش نکنید تصحیح رایتینگ تاثیر بسیار زیادی بر پیشرفت شما دارد زیرا باعث می شود بر نقص های خود پی ببرید. 


**دوره کلاس خصوصی تافل بصورت فشرده (5 ماهه) ارائه شده و در طول آن علاوه بر برنامه ریزی و مشاوره تمام وقت، تمامی گرامرهای لازم، تکنیک ها و روش های پاسخگویی به سوالات رایتینگ، اسپیکینگ، ریدینگ و لیسنینگ به تفضیل خدمت شما عزیزان آموزش داده می شود. در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد دوره تدریس فشرده تافل به آدرس تلگرام تافل آکادمی پیام داده و یا با شماره 09385325971 تماس حاصل فرمایید.**

 

 

 


 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده