menuordersearch
toeflacademy25.com

سه تمرین موثر در تقویت اسپیکینگ تافل ,

عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید ...
۱۳۹۸/۱/۱۰ شنبه
(3)
(0)
سه تمرین موثر در تقویت اسپیکینگ تافل
سه تمرین موثر در تقویت اسپیکینگ تافل

بطور کل بخش اسپیکینگ تافل همیشه از بخش هایی بوده است که شرکت کنندگان در ابتدای کار نسبت به آن حس بدی دارند. البته با توجه به زمان کوتاه درنظر گرفته شده برای پاسخگویی به سوالات بخش اسپیکینگ، بنظر منطقی می آید که بخش اسپیکینگ یکی از بخش های دشوار آزمون تافل در نظر گرفته شود. اما آنچه نباید فراموش شود این است که شما عزیزان می توانید با تمرین اسپیکینگ تافل در این مهارت نیز همانند تمامی مهارت های دیگر مانند رایتینگ  پیشرفت کرده و نمره موردقبولی را از این بخش کسب نمایید. در این مقاله به معرفی سه تمرین موثر در تقویت اسپیکینگ تافل پرداخته ایم تا با استفاده از این تکنیک های تمرین بتوانید در تقویت اسپیکینگ تافل خود موفق باشید.

 

**دوره تدریس خصوصی تافل بصورت فشرده (5 ماهه)/ کلاس خصوصی رایتینگ تافل/ کلاس خصوصی اسپیکینگ تافل**

**دوره های تدریس خصوصی تافل بصورت فشرده ارائه شده و در طول آن علاوه بر برنامه ریزی و مشاوره تمام وقت، تمامی گرامرهای لازم، تکنیک ها و روش های پاسخگویی به سوالات رایتینگ، اسپیکینگ، ریدینگ و لیسنینگ به تفضیل خدمت شما عزیزان آموزش داده می شود. در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد دوره تدریس فشرده تافل به آدرس تلگرام تافل آکادمی پیام داده و یا با شماره 77941456-021 تماس حاصل فرمایید.**

اما در پاسخگویی به سوالات بخش اسپیکینگ چه مواردی باید مدنظر قرار گرفته شود؟

هدف اصلی در تمرین اسپیکینگ تافل این است که بتوانید به سوالات و عناوین مطرح شده پاسخی روشن داده و بتوانید ایده های اصلی خود را به وضوح بیان کنید. این امر مستلزم این است که پس از طرح سوال، شما عزیزان بتوانید به سرعت پاسخی مناسب را آماده کرده و با بهره گیری از گرامر مناسب به آن پاسخ دهید. به این نکته توجه داشته باشید که نیازی به استفاده از گرامری پیچیده برای پاسخگویی به سوالات نمی باشد بلکه آنچه مهم است استفاده بجا و کاملا درست از گرامر می باشد. پس از گرامر توجه به تنوع واژگانی مدنظر قرار می گیرد. اگرچه داشتن دایره واژگانی بالا در تمامی بخش های تافل امتیاز مثبتی به حساب می آِید اما نیازی به استفاده از واژگان پرزرق و برق در بخش اسپیکینگ نمی باشد و تنها نکته ای که نباید از آن غافل شوید این است که از لغاتی که در مورد معنای آن ها شک دارید به هیچ وجه استفاده نکنید. در مورد معیارهای تعیین کننده نمره اسپیکینگ شما مانند نحوه بیان کلمات، زمان بندی شما و ... در مقالات دیگر توضیحات کاملی ارائه شده است و در اینجا فقط سه تمرین موثر در تقویت اسپیکینگ تافل را معرفی می نماییم.

1. تمرین در تنهایی:

کلاس خصوصی اسپیکینگ تافل

شاید بزرگترین سد بر سر راه روان صحبت کردن انگلیسی و در واقع ارتقای سطح اسپیکینگ افراد احساس خجالت کشیدن از صحبت کردن در مقابل سایرین است. متاسفانه اکثر افراد از صحبت کردن در مقابل دیگران و در فضایی عمومی احساس خجالت و حتی ترس دارند. برای حل این مشکل شما عزیزان می توانید در ابتدای کار، تمرین اسپیکینگ تافل خود را در مکانی انجام دهید که در آن کاملا احساس راحتی می کنید. به عنوان مثال در اتاق خود و به تنهایی به سوالات پاسخ داده و ضعف های خود را بشناسید. مسلما پس از مدت کوتاهی (و شاید پس از چند آزمون TPO) هرکس با نقاط ضعف خود بیشتر آشنا می شود. به عنوان مثال پس از یک آزمون که از خودتان می گیرید متوجه می شوید که تا چه حد در زمان بندی، دانش گرامری، واژگانی و تلفظ یا سرعت بیان جملات مشکل دارید. به این ترتیب شما می توانید تمرین های شخصی خود را بر اساس نقاط ضعفتان تنظیم کنید تا برنامه شما برای تقویت مهارت اسپیکینگ منظم تر باشد. به عنوان مثال اگر در زمان بندی برای پاسخگویی به سوالات مشکل دارید سعی کنید تمرکز خود را بر روی پیشرفت زمان بندی خود قرار دهید. نکته ای که حتما باید آن را رعایت کنید، ضبط کردن صدای خود در زمان پاسخگویی به هر سوال و سپس گوش دادن به صدای خودتان است تا نقاط ضعف خود را به خودی متوجه شوید.

در ابتدای کار سعی کنید تمرین خود را در مکانی انجام دهید که در آن کاملا احساس راحتی می کنید. به عنوان مثال در اتاق خود و به تنهایی به سوالات پاسخ داده و ضعف های خود را بشناسید. برای تمرین اسپیکینگ تافل سایت مگوش نیز گزینه بسیار مناسبی است که لینک آنرا در زیر برای شما عزیزان آورده ایم:

https://www.fluentu.com/blog/toefl/go/magoosh/magoosh-toefl-prep/

**دوره تدریس خصوصی تافل بصورت فشرده (5 ماهه)/ کلاس خصوصی رایتینگ تافل/ کلاس خصوصی اسپیکینگ تافل**

**دوره های تدریس خصوصی تافل بصورت فشرده ارائه شده و در طول آن علاوه بر برنامه ریزی و مشاوره تمام وقت، تمامی گرامرهای لازم، تکنیک ها و روش های پاسخگویی به سوالات رایتینگ، اسپیکینگ، ریدینگ و لیسنینگ به تفضیل خدمت شما عزیزان آموزش داده می شود. در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد دوره تدریس فشرده تافل به آدرس تلگرام تافل آکادمی پیام داده و یا با شماره 77941456-021 تماس حاصل فرمایید.**

2. تمرین با استاد

هزینه دوره فشرده تافل در تهران

در ابتدای کار منطقی است که بخواهید تمرین اسپیکینگ خود را به صورت تنهایی انجام دهید اما آنچه بصورت چشمگیر باعث تقویت اسپیکینگ تافل شما می شود، صحبت کردن در مقابل دیگران است. مزیت تمرین اسپیکینگ در برابر استاد علاوه بر ریختن ترس ( ترسی که معمولا بی دلیل است) پی بردن به ضعف هایی است که شاید خودتان به تنهایی نتوانید آن ها را شناسایی کرده و برطرف کنید. به جرات می توان گفت که شاید تاثیر یک ساعت تمرین اسپیکینگ تافل در حضور استاد، با ساعات زیادی تمرین شخصی برابری می کند. توجه داشته باشید که پس از تمرینات خصوصی شدیدا نیاز به تمرین در حضور دیگران و حتی سروصدا دارید. چون در روز آزمون فضایی که قرار است در آن آزمون تافل را بدهید فضای امن شما نبوده و دیگران سروصدایی ایجاد می کنند که اگر خود را برای این شرایط آماده نکرده باشید مسلما با مشکل مواجه می شوید. برای غلبه بر این مشکل می توانید از سایت زیر نیز استفاده کنید تا خود را برای صحبت کردن در فضایی پرسروصدا آماده کنید:

https://www.notefull.com/content.php?pgID=378

علاوه بر راه حل های ذکر شده می توانید زمانی که در یک فضای عمومی هستید (کافه یا پارک...) به یک سوال فکر کرده و شروع به صحبت کنید. سعی نکنید در یک نقطه ساکت مستقر شوید زیرا هدف از این تمرین صرفا عادت کردن به صحبت در حضور دیگران و سروصدا می باشد.

 

3. تمرین با گروه مطالعه

تدریس خصوصی تافل تضمینی در تهران

بطور کل آنچه که در کشور ما بسیار کم جا افتاده است مطالعه گروهی می باشد. عموما دانشجویان ترجیح می دهند مطالعه خود را بصورت انفرادی انجام داده و از مطالعه بصورت گروهی فراری اند، در حالی که این نوع مطالعه نیز مزیت های خاص خود را داشته و در فرآیند یادگیری می تواند روش بسیار تاثیرگذاری تلقی شود. بخصوص در مطالعه زبان انگلیسی مطالعه گروهی به شدت موثر و نتیجه بخش می باشد. اگر بتوانید با چند نفر از دوستان خود هماهنگ کنید که هر هفته یک روز با هم انگلیسی صحبت کنید می تواند بسیار موثر باشد. این نوع تمرین از دو منظر می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

 اولا، شما عزیزان پس از چندبار صحبت کردن در جمع، خودتان حس می کنید که دیگر آن ترس و دلهره قبلی برای صحبت کردن به زبان انگلیسی را فراموش کرده اید. دوما، شما عزیزان پس از بیان جملات و نظرات خود می توانید از دوستان خود بپرسید که شفافیت دلایلتان و میزان قانع کننده بودن پاسختان به چه اندازه بوده است و از این طریق می توانید توانایی ایده پردازی را در خود ارتقا دهید. علاوه بر آن پس از مدتی نحوه بیان شما روان تر شده و سرعت و تلفظ شما نیز جاافتاده تر می شود.

و اما در اینجا لازم می دانیم که به چند نکته تکمیلی نیز اشاره کنیم. یکی از مواردی که در تعیین نمره اسپیکینگ شما موثر می باشد، لحنی است که در هنگام پاسخگویی به سوالات استفاده می کنید. در واقع لحن شما باید با پاسخ شما همخوانی داشته و به عنوان مثال تن صدای خود را در جای لازم بالاتر برده و در جای لازم پایین بیاورید. برای افزایش توانایی خود در این زمینه و تقویت اسپیکینگ خود می توانید از حرکات دست و صورت در هنگام صحبت کردن استفاده کنید. در واقع فرض کنید که در حال صحبت کردن با فردی مجازی هستید و دلایل خود را برای او شرح می دهید. تاثیر این روش در لحن شما در هنگام پاسخگویی غیرقابل انکار است.

مساله دیگری که در بعضی از مواقع برای شرکت کنندگان در آزمون تافل رخ می دهد این است که به دلیل زمان نسبتا کوتاه تعیین شده جهت پاسخگویی به سوالات بخش اسپیکینگ تافل، گاهی اوقات شرکت کنندگان موفق نمی شوند که جواب های خود را کاملا آماده نموده و جواب های ناقصی به سوال می دهند. در صورتی که این اتفاق رخ داد خیلی نگران نباشید چون در این حالت اگر جواب مختصری به سوال مطرح شده داده باشید هم نصف نمره موردنظر را کسب نموده اید. بنابراین تمرکز خود را از دست نداده و سعی کنید در پاسخگویی به سوالات بعدی تلاش کنید.

امیدواریم با بهره گیری از مقالات ارائه شده در سایت تافل آکادمی موفق به تقویت اسپیکینگ تافل شده و کاملا برای روز آزمون آماده شوید.

**دوره تدریس خصوصی تافل بصورت فشرده (5 ماهه)/ کلاس خصوصی رایتینگ تافل/ کلاس خصوصی اسپیکینگ تافل**

**دوره های تدریس خصوصی تافل بصورت فشرده ارائه شده و در طول آن علاوه بر برنامه ریزی و مشاوره تمام وقت، تمامی گرامرهای لازم، تکنیک ها و روش های پاسخگویی به سوالات رایتینگ، اسپیکینگ، ریدینگ و لیسنینگ به تفضیل خدمت شما عزیزان آموزش داده می شود. در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد دوره تدریس فشرده تافل به آدرس تلگرام تافل آکادمی پیام داده و یا با شماره 09385325971 تماس حاصل فرمایید.**

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده